Fikri Aksu,

Üyelerimize Duyurulur

İsmail ÜZMEZ, Fikri AKSU, Remzi KILIÇ, Hüseyin DURKAYA, ŞAFAK BAŞ

Orman Genel Müdürü görevine atanan İsmail ÜZMEZ, Dernek Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi. Orman muhafaza memurlarının sorunları aşağıdaki şekilde kendisine 24.03.2014 tarihinde aktarıldı.

 • Resmi elbise kumaşları, dikim kalitesi, bot ve ayakkabılar konusu,
 • Lojmanların orman muhafaza memurlarına tahsisi konusu,
 • Büyük çaplı silahların yeterli miktarda alınarak dağıtılması konusu,
 • Görevde yükselme konusu,
 • Orman Muhafaza Memurlarının şehitlik kapsamına alınması konusu,
 • Fiili hizmet konusu,
 • Orman Muhafaza Memurlarının alan bazlı zimmetin kaldırılması konusu,
 • Orman Muhafaza Memurlarının görev yönetmeliği dışındaki görevlerde çalıştırılmaması konusu,
 • Seyyar Görev Tazminatı ödemelerinde aksaklığa meydan verilmemesi konusu,

Kategoriler

Benzer Yazılar

12 adet yorum “Üyelerimize Duyurulur

 1. hanifi Reply

  Sayın Genel Müdür peki bu taleplere ne dedi sayın Başkan

  • yazar Post authorReply

   Makul karşılandı, çalışmalar devam ediyor netice alacağımıza inanıyoruz.

 2. mustafa öztaş Reply

  24.03.2014 tarihinde sayın genel müdürümüzle görüştüğünüz maddelerden dolayı teşekkür ederiz.ilettiğiniz maddeler konusunda genel müdürümüzün düşünceleri nedir acaba.nasıl bir yaklaşım göstermişlerdir.

  • yazar Post authorReply

   İlettiğimiz konuların bir kısmı gündemde olumlu şekilde devam ediyor. Çalışmalarımıza Genel Müdür Bey ciddi anlamda önem vermektedir.

 3. mehmet sertdemir Reply

  Selamünaleykum iyi akşamlar. Sayın başkanım Genel Müdürümüzle konuştuğunuz ve talepleriniz çok makul ve mantıklı ve de hakkımız olması gerekenler. Ancak biz bu söylemleri sözleri sanırım çok duyduk ve çok doğru siz gidip görüşüyorsunuz ve taleplerinizi iletiyorsunuz. Ancak sadece sözde kalan talepler oluyor.
  NASILMI;
  1-Orm.Muh.Mem. Bugüne kadar insanca yaşamaya hep hasret kalmışlardır. Belkide bugüne kadar ormancılar kendilerini pek hesaba koymayan şeflerimiz,müdürlerimiz öyle yukarı doğru gidiyor. ben diyorum ki zaten şunun şurasında 5000 civarında ormancı kalmış ve bu memurlar hiç de hakketmediği memurluğu yapıyorlar.
  2-Ormancıların giyim kuşam konusu bakarmısınız gelen kravat,gömlek, parke yazlık-Kışlık elbiseler adinin de adisi çok kötü insan bu elbiseyi nasıl giyebilir hiç kimsenin umrunda değil, nasıl olsun ki nasılsa satın alan aldıran giymeyecekki! Gelen elbiseler de nedense bir yıl sonra geliyor nasıl mı! 2013 yılının yazlık-Kışlık kıyafetleri 1 ay önce verildi, verdiler de ne oldu cuval gibi kumaşı desen en adisinden.
  3-Lojman konusu lojmanların adı var Toplu Koruma Lojmanları diye ama bir tek ormancılar oturmuyor. Ha bir de lojmana giren MEMUR-İŞÇİ olsun tüm personel bir daha çıkmayı düşünmüyor. 10-15-20 hatta daha fazla kalınıyor kimsenin lojmanda kimler ne suretle ne kadar zamanda kaç yıl kalabiliyor haberleri bile yok, Şu anda BENİM KALDIĞIM YER OLAN BARAKA İSE GELİN GÖRÜN Kİ TAM BİR REZALETLER YUMAĞI buradan kira alınıyor m2 si belli değil lojman mı değil mi o da belli değil ormanın içerisinde in-cin top oynuyor insanın burada kalması için ne bileyim. Bir ara söylenmiş bari buradan kira alınmasın kent depil-köy değil başlı başına issız bır yer en yakın yerleşim yerine 1,5 km uzakta bir de emekli olan veya taini çıkan personel sanırım hem lojman kirasını ödemiyor hem de çıkmak yok ne zamanki yüksek sesle dile getiriliyor çıksın diye o zaman kavga-gürültü ile çıkılıyor ZATEN BAKIMLARI DERSEN İÇLER ACISI HİÇ AMA HİÇ BİR LİRA BİLE HARCAMA YAPILMIYOR VEYA YAPTIRIMDA GÖZLA GÖRÜNEN BİR ŞEY YOK. PARA HARCANSA BİLE.
  4-silah ilayı bizler de şu anda 2012 den beri kolluk kuveti sütatüsüne alındık ama resmiyette, devletin bir avuç memura silah almaya gücü mü yok yoksa. yaklaşık 350bin polise ne bileyim belki bu sayıdan daha fazla askeri personeele silah alınıyor bir de bu memurlar emekli olduğunda silahları kendilerine veriliyor ve ömür boyu vergiden muaflar. Dedim ya bir avuç 5000 kişiye silah alınamıyor. Neden mi ben söyleyeyim çünkü Biraz önce söylediğim gibi bizleri kimsenin adam yerine koyduğu falan yok ormancıya neden bir şeyler alalım haketsinler alsınlar. Eğer birşeyler alınıyorsa bilinki mutlaka alına şeyden mühendislerin kendi çıkarları vardır. Kemndilerine de alınacaktır da ondan.
  5-49 MADDA TAZMİNATI NEDEN 22 GÜN VERİLİYOR BİLEN YOK SADECE 22 GÜN VERİN O KADAR AMA ÇALIŞMA KOŞULLARINA GELİNCE 24 SAAT GÖREVLİSİNİZ DERLER VE GÖREVE GÖNDERİRLER BEN SÖYLEYEYİM 22 NEDEN VERİLİYOR DİYE MAHKEME KARAI İLE MEMURLARIN HAFTADA 40 SAATEN FAZLA GÖREV YAPAMAZ DİYE MAHKEME KARARI VAR DA ONDAN.DAHA YAZILACAK BİR ÇOK ŞEY VAR AMA ZATEN İLGİLENEN OLMAYACAK NEDEN KENDİMİ YORAYIM GECENİN BU SAATİNDE YAZIYORUM ONUDA BİLMİYORUM.

 4. HALİL NEMUTLU Reply

  SAYIN MEHMET SERTTEMİR ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI SENİN GİBİ BENİM GİBİ YILLARCA YAZMISLAR AMA NAFILE SEN SIKINTILARINI YAZDIGIN İÇİN TESEKKUR EDİYORUM .

 5. hanifi Reply

  Sayın Başkanım
  İlettiğiniz konular çok önemli ve Sayın Genel Müdür Makul karşıladı ve netice alacağız diyorsunuz.
  Bende diyorum ki hiç bir sonuç çıkmaz.Çünkü Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza Memurlarını sevmiyor.

 6. hakan Reply

  Allah razı olsun dernek napsın gidip görüş bildiriyor başka yapacagı bişey yok ama bularda diğer talepler gibi masa altına süprülüp gidecek ormancı kimsenin umrunda değil ormancıların kendileri astsubaylar gibi bi tavır içine girmedikleri müddetçe bu işlerden bi kazanım çıkmaz

  • yazar Post authorReply

   Orman ve Su İşleri Bakanlığı Torba Yasasında görüşmesi devam ediyor. Çalışmalarımız devam ediyor.

 7. Nihat kunili Reply

  sayın başkanım; ilettiğiniz sorunlar hepimizi yakındna ilgilendiren konular çalışmanız için teşekkür ederiz. inşallah emeklerin karşılığı alınır Allah razı olsun

  • yazar Post authorReply

   Duyarlılığınızdan dolayır teşekkür ederiz. Çalışmalarımız devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir