Sivil Toplum Örgütünün Talihsiz Beyanatı

ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI ve EMEKLİLERİ DERNEĞİ

GENEL BAŞKANLIĞI   

 

Adres: Cedidiye Mah. Mimar Sinan Cad. Ruhibey Psj. Kat.2 – DÜZCE

Tel: 0380 514 12 67 Fax: 0380 524 56 25  Kod No: 81.001.039

e-mail: defne@defne.org  web: www.defne.org

 

 

 

OGM.742

   Tenkit.                                                       Düzce; 29/07/2013

 

Sayın; Settar ASLAN

         Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı

                                                         ANKARA

 

            30.05.2013 Tarihli Günaydın Milas Yerel Gazetesinde Sendikanızın Genel Sekreteri Bayram AYAZ’ ın “Ormana Muhafız değil hizmet lazım“ başlıklı yazısını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Orman Genel Müdürlüğünün, Orman Muhafaza Memuru alımı kararını eleştiren Ayaz’ ın yazısında; Ülke orman varlığının korunması için Orman Muhafaza Memuruna değil, işçiye ihtiyaç olduğu, Orman Muhafaza Memurlarının Metropollerde görev yaptığı, taşra’ya kaydırılması gerektiği gibi  beyanatlarını esefle okuduk.

Genel Sekreterinizin, kamuoyu ve teşkilat karar mekanizmalarını yanıltmaya yönelik yersiz ve haksız olan maksadını aşan bu mesnetsiz konuşmaları camiamızda ve Derneğimizde büyük rahatsızlık yaratmıştır.

İşçinin hakkını savunma göstermeliğiyle, Orman Kaynaklarının yönetimi ve ormancılık etkinliklerinin yürütülmesinde etkin rolu ve sorumluluğu olan Orman Muhafaza Memurlarına yapılan bu haksızlığı ve zihniyeti kınıyor, Sendika organlarınızın beyatlarında sorumluluk taşımalarını bekliyoruz.

                                                                                                                                                  Remzi KILIÇ                       Fikri AKSU

                                                                                                                                                 Genel Sekreter                    Genel Başkan

 

 

 

 

Kategoriler

Benzer Yazılar

4 adet yorum “Sivil Toplum Örgütünün Talihsiz Beyanatı

  1. Bayram kaplan Reply

    Bende bu yazıyı okudum bende bu sendikacıyı esefle kınıyorum.Sayın sendikacı orman muhafaza memurları için açıklama yapacağına şu anda orman yangınlarında görev yapan işçi arkadaşlarımızı acaba hiç arayap sordumu veya bir damacana su alıp işçi kardeşlerimizi yangında ziyaret ettimi.Eğer orman muhafaza memuru arkadaşları sendikaları üye yapabilseydi bunları yazabilirmiydi,orman muhafaza memurunu muhafız olarak gören bir sendikacıyı işçi arkadaşlarıma havale ediyorum bizler onun gibi masa başında oturmuyoruz,bizler dağ başında kuru ekmek acı soğanla çalışıyoorur.Gazetelere demeç vereceğine yangında işçi arkadaşlara bir koli erzak hazırlayıp götürsün onu gazetelerde haber yapsın o zaman onu takdir edelim.

  2. yeşil tabaka Reply

    ve eminim ki bu sendikaya üye olan orman muhafaza memurlarımız vardır…yazıklar olsun

  3. Mehmet GÜNEŞ Reply

    Sayın başkanım öncelikle sizlere teşekürlerimi iletir kadir gecenizin mübarek olmasını temenni ederim. Bu tür zatlar varya birer asalaktırlar bunlar hakçı değil hak soguncularıdır yazıklar olsun bir sivil toplum örgütünün bir sözde yönetim temcisi böyle beyanatlarda bulunursa yazıklar olsun denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir