Silah Kanun Tasarısı

İbrahim KORKMAZ, Fikri AKSU, Hüseyin DURKAYA, Remzi Kılıç, Şafak BAŞ

03.07.2013 tarihinde İçişleri Bakanlığı Komisyonunda görüşülmekte olan Silah Kanun Tasarısı, Ak Parti Düzce Milletvekili İbrahim KORKMAZ’ın isteğimiz doğrultusunda vermiş olduğu önerge komisyonda kabul edilmiştir. Görüşmeler sırasında Dernek Yönetim Kurulu olarak İçişleri Komisyonunda hazır bulunulmuştur.

Genel Başkan

Fikri AKSU

Benzer Yazılar

VEFAT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğünden Emekli Orman Muhafaza Memuru Kadri İLHAN vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet…

57 adet yorum “Silah Kanun Tasarısı

 1. ali yiğit Reply

  tüm emeyi gecenlere teşekür edyor saygılarımı sunuyorum alah razı olsun diyorum

 2. ali yiğit Reply

  gercekten emekli olan orman muhafaza memuru emekli olduk tan sonra ödemiyecekmi

  • admin Reply

   Yasa kanunlaşma aşamasındadır. Yasa kanunlaşınca emekli Orman Muhafaza Memurları herhangi bir harç ödemeyecek.

   Genel Başkan

   Fikri AKSU

   • MiriMiran Reply

    Şayet tasarı geçer ve kabul edilirse benim ilk işim Derneğinize kayıt olmak olacaktır.

 3. ahmet BAY Reply

  60 yaşında emekli olan adam silahı istese de elinde tutamaz bunca sorun varken neden illaki silah harç parası konuşuluyor?

  • admin Reply

   Emsal kurumlarda çalışan kolluk kuvveti harç ödememektedir. Adli kolluk kuvveti yapan Orman Muhafaza Memurlarından emekliliğinde 5 yıllığına 3100 tl harç talep edilmektedir. Meslektaşlarımızın %80’i bu haksızlığın giderilmesi için talepte bulunmaktadırlar. Bu çifte standardın uygulamanın ortadan kaldırılması sivil toplum kuruluşu olan Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneğinin görevidir. Diğer konularda da aynı şekilde çalışmalar devam etmektedir.

   Genel Başkan

   Fikri AKSU

  • ahmet aslan Reply

   sayın BAY orman muhafaza memurları 60 yaşından sonra silahı ne yapacak diyorsun.bu kadar asker emeklisi ve polis emeklisi bu haktan yararlanıyorsa emekli orman muhafaza memurlarıda yararlanacaktır. Görevde iken orman muh.mem.edindikleri kendine ait silahları emekli olduktan sonra çöpemi atacaklar açıklarmısın

   • MEHMET ORUÇ Reply

    Sayın Ahmet BEY Kim olduğunuzu bilmiyorum ama Bu Or.Muh.Memurlarının silah konusu sizi neden bukadar rahatsız ediyor onlamıyorun

  • Seyfettin ALTUN Reply

   sen 60 yaşına gelmiyeceğinimi düşünüyorsun,inşallah gelmesin,senin sorunun yanlızca paramı

 4. yasin Reply

  merhaba elinize sağlık ben orman işletme şefiyim ve bizim mühendisler bu konuyla hiç ilgilenmediler bu yüzden sizi tebrik ediyorum tasarının tam metni varmı acaba bize gönderebilirmisiniz eğer yoksa orman işletme şeflerininde taşıma alması ile ilgili bir konuda eklendimi.

 5. vedat Reply

  sayın başkanım eğer gerçekten silah taşımada harç parasını kaldırılırsa inanıyorum derneğe üye sayısı artaçaktır çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim adanadan sevğiler

 6. HARUN Reply

  SAYIN BAŞKANIM FİKRİ BEY SİZLER SİLAH RUHSAT HARÇLARIYLA BU KADAR UĞRAŞIRKEN AHMET BAY İİSİMLİ ARKADAŞ HER KİMSE SİLAH RUHSATHARÇLARINIDAN KONUŞULMASI KENDİSİNİ RAHATSIZ ETTİĞİNİ ANLADIM YANLIŞ ANLAMADIYSAM,BEN KENDİM 1998 YILINDA EMEKLİ OLDUM 62 YAŞINDAYIM ELİM AYAĞIM HALAN İYİ BİR FİRMADA ÇALIŞIYORUM EMEKLİ ORMAN MUHAFAZA MEMURUYUM BABAMDA KASTAMONUDA EMEKLİ ORMAN MUHAFAZA MEMURU SAĞLIĞI BENDEN İİYİ ACABA BU ARKADAŞIN ELİ AYAĞI TUTMUYOMU SAYIN BAŞKANIM FİKRİ BEEY GAYRETLERİNİZ UĞRAŞILARINIZDAN DOLAYI TÜM DERNEK ADINA ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMLA EMEKLİ ORMAN MUHAFAZA MEMURU HARUN KIRMIZI.

  • ahmet aslan Reply

   sayın Bayın eli ayağı tutmuyorsa herkesinkimi tutmuyor.Ayrıca sayın başklanım silah ruhsatı ile ilgili gayretlerinizden dolayı teşekür ederim.camiaya selam.

  • Adnan KARA Reply

   Evet bazı kendini bilmeyenler veya sadece kendi menfaatlarını öne çıkartan kişisel ihtiras olarak görüyorum o onun ayıbı.

   • ali yiğit Reply

    net bir acıklama yok gercekten sılah ruhasatı harıcı nezamandan gecerli olcok sayayn başkanımız fikri aksudan bir acıklamöa bekliyoruz selamlar

    • yazar Post authorReply

     silah harç yasası meclis içişleri komusyonunda görüşülmekte olup tarafımızdan takip edilmektedir.

 7. ali yiğit Reply

  ahmet bay arkadaşımız niye 60yaşındaki insannı okadar ihtiyar görüyorki ben 60 yaşımdayım halen calışıyorum allahıma şükürler olsun dere tepe dümdüz senelerden beri slah ruhsatı icin uğraşlıyor onun icin emeyi gecenlere allah razı olsun derken sacma sapan konuşmaya gerek yok bence

 8. ali yiğit Reply

  görüşülmekte olan sılah yasası kanunu kanunlaştımı

 9. Refik KÖROĞLU Reply

  Sayın Başkanım işlerinizde kolaylıklar diliyoruz Tüm ormancı arkadaşlar olarak silah ruhsat harcı için verilen çaba kadar da bizler kolluk kuvvetiyiz fakat biliyorsunuz ki hakları konusunda hala ne dergide ne OGM de nede yetkili sendikada bir açıklama yok olmayacaksa o yetkiyi alsınlarda en azından öyle bir hakkımız yok deriz SAYGILAR…

  • yazar Post authorReply

   Aşamalı olarak haklar verilecektir, bu konuca çalışmalarımız devam etmektedir.

 10. ahmet aslan Reply

  sayın başkanım çalışmalarınıza devam edin.Emekli Or. Muh.Mem.silah ruhsat harcı mevzusunu inşallah hal edersiniz.hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.Selamlar.

 11. Barış Onurlu Reply

  sayın yetkili ; çalışmalarınızı taktirle takip etmekteyiz. yeni çıkacak silah yasasında neden işletme şefliği tabiri konuluyor.Biliyorsunuz ki şeflik diye bir kadro yok.İşletmede görevli mühendis olarak şeflik görevi yerine getiriliyor.Bunun yerine tüm mühendisleri kapsayacak şekilde ORMAN MüHENDİSİ tabiri daha doğru bir uygulama olmaz mı ? çalışmlarınızda başarılar dilerim.

 12. Ahmet BAY Reply

  Silah ruhsatı harcı kanunu tasarısı için yapılan çalışmayı önemsemediğim anlamı çıkartılması beni üzdü.kırılan abilerim ve arkadaşlarım olduğunu yapılan yorumlardan anladım.Benim kastım yapılan çalışmayı küçümsemek deyildi.isterimki adli kolluk haklarımızı,fili hizmet zammını alalım ozaman çalışanımızında emekli abilerimizinde sorunlarının büyük bölümünün çözülürdü.Kırılan abilerim ve arkadaşlarımdan özür dilerim.Çalişmalarınızda başarılar dilerim.

 13. ali yiğit Reply

  yılbaşında emekli olan orman muhafaz memurları sılah harc parasnı ödeyeceklermi

 14. Mustafa ÇAKIROĞLU Reply

  Arkadaşlar 03.07.2013 Tarihin den beri görüşülüyor Deniliyor acaba ne kadarı görüşülmüş.Başkan ve dernek yönetimine yoruyorum Orman Muhafaza Memurları için bir hak kazanılmışmı çok merak ediyorum varsa yoksa ziyaret başka bir şey yok
  boşuna üye olmuşuz

  • yazar Post authorReply

   Sayın mesletaşım, biz canla başla çalışıyoruz, her platformda yazılı sözlü mücadelemizi veriyoruz, Haklarınızı kanuni yollardan elde etmek için birçok konuda hukuki mücadelede başlattık.
   Fazla mesailer, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hakkında mahkemeye verdik.
   Televizyonlarda ve basında orman muhafaza memurlarına hakaret içeren yayınlardan dolayı ihtarname çekilerek hukuki süreç devam ediyor.
   Sizlerin faydası olabilecek farklı düşünce ve önerileri varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

 15. Mehmet ORMANCI Reply

  Sayın başkanım isteklerimiz kısmında yer vermişsiniz ama ben yeterli bulmuyorum lojmanlar konusunda neden lojmanlara gelen ödenekler farklı yerlere harcanıyor bakımları yapılmıyor ayrıca ormancı arkadaşlar kira verip dışarılarda otururken içeride masa başında veya işçilere yani müdürle arası iyi olan kişilere lojman tahsis ediliyor aycıca bu imkaanlardan herkes yararlandırılmalı öyle bişeyki adam oraya yerleşmiş 20 yıldır orada oturuyor bunları dikkate alarak isteklerimizi iletmenizi istiyorum. Çalışmalarınızda başarılar kolay gelsin

 16. Adnan KARA Reply

  Sayın Başkanım bende 30 yıl görev yapdım ve şu anda emekli oldum,ancak Or.Muh.Mem.larının teşkilatta hiçbir zaman değeri olmamıştır.Sizin telaletinizle inşanlah bu silah sorunu çözülür.Şimdiden selam,Saygı ve başarılar.

 17. Hakan Reply

  Öncalikle dernek yönetimine burdan sesleniyorum…Çogunlugun adına konuşuyorum.Orman muhafaza memurlarının en son derdi silah ruhsatıdır.Öncelikle biz ya kolluk kuvveti olarak asker gibi haklarımız alınmalı yada teknik hizmetler sınıfına dahil edilmeli.dünya çalışma örgütünün kriterleri dogrultusunda insanlık dışı olan 7/24 çalışma prensibi insani noktalara çekilmeli.Zimmet diye bir saçmalık var buda kaldırılmalı…Orman Muhafaza memeurlarının degerinin yükseltilmesi gerekir.Bu yönde çalışmalarınız var mı bu hukuksuzluklar için mahkemeye,ILO ya,çalışma bakanlıgına müracaat ettiniz mı.???

  • yazar Post authorReply

   Danıştay 12. Dairesinde açılan 2011/8581 esas sayılı dava 28.03.2012 tarihinde sonuçlanmış söz konusu tamimin kaldırılması sonucu başta Orman Muhafaza Memurları olmak üzere işletme şartları şoförler kadastro komisyonunda ve amenajman çalışan heyetinde görevli memurlar Ağaçlandırma ve ormancılık faaliyetlerindeki diğer memurlar 8 saat, haftada ise 40 saat, 5 iş günü olduğu açıktır. Ayrıca TC. Anayasasının 18. maddesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 99. Maddesi ve ülkemizin de üyesi olduğu İLO’nun 29 sayılı sözleşmeleri ile de güvence altına alınmıştır.
   08.11.2013 tarih ve 1001 sayılı Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve OGM’ ye verilen orman muhafaza memurları görev ve çalışma hakkında değişiklik yapılması yönetmeliği talebinin 2. maddesinde zimmetin kaldırılması mevcuttur.(sitemizdeki “ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI GÖREV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İSTENEN TALEPLERİMİZ BAKANLIĞA ve GENEL MÜDÜRLÜĞE SUNULDU” başlığı altında görebilirsiniz.)

 18. ahmet aslan Reply

  YUKARIDA YORUM YAZAN HAKAN BEY SİLAH RUHSATI EN SON DERDİMİZDİR DİYORSUN.AMA TABİ ÇALIŞIRKEN SİLAH RUHSATI VE HARÇ DERDİN YOK.EMEKLİ MEMURLARIN BAŞINA SİLAH RUHSATI ALMA VE HARÇ BELA OLMUŞTUR NE BU HARCI YATIRABİLİYOR NEDE SİLAHINDA VAZ GEÇEBİLİYOR BUNUN ACİL ÇÖZÜLMESİ GEREKİR.BU DERNEK EMEKLİ MEMURLARINDA DERNEĞİDİR.HAKAN EFENDİ ANCAK KENDİ ADINA YORUM YAPABİLİRSİN ÇOĞUNLUK ADINA KONUŞMAZSIN SANA YETKİ VERİLİRSE KONUŞABİLİRSİN

 19. Şenol RUÇOĞLU Reply

  silah yasası ile emeklilerin silah ruhsat harcı konusu çözülecek.

  Derneğin takip etmesi gereken asıl konu ise orman kanunundaki “Demirbaş” ifadesinin kaldırılması veya “zati demirbaş” olarak verilir ifadesinin konulması olmalıdır.

  sadece silah yasasına güvenilen düzenlemelere dayalı haklar yarın öbürgün silah yasasında yapılacak aleyhe değişikliklerle elden gidebilir. Orman Kanununa eklenerek yapılacak dağişiklikler (çalışanlarla ilgili) ise kalıcı olur. emeklilerinde hakları dolaylı yoldan korunmuş olur.

 20. ali yiğit Reply

  sılah harcıkanunu yassı ne zman görülecek bilginiz varmı

 21. ali yiğit Reply

  sılah kanunu tasrası şubat aynda denilmişti başladımı yoksa rafamı kalktı saygılar

 22. ali yiğit Reply

  sılah kanun tasarısı ne oldu acıklama yapacak bır arkadaşımız neoldu

 23. m.oğuz kmaraş Reply

  yeni verilen silahlardan şahin lıght ların çoğu arızalı çıktı.bunların yavuzla değişmesi ile ilgili çalişmanız varmı.

  • yazar Post authorReply

   Arızalı silahlar tespit yaptırıp geriye vermelisiniz, yeni silahlar bu yıl dağıtılacaktır. İyi çalışmalar

 24. HARUN KIRMIZI Reply

  Sayın Başkan iyi günler dilerim silah ruhsatlari çalışmaları iptalmi devam ediyiyormu saygilarimla Harun kırmızı

 25. HARUN kırmızı Reply

  Silah ruhsatları ile ilgili gelişme yoktur anladığım kadarıyla emeklileri kim düşünür biz gençliğimizi teşkilata verdik sağlık olsun ilgililere teşekkür ediyorum.yorumlara cevapta yok

 26. HARUN kırmızı Reply

  Fikri bey ne yazıkki bizim varlığımızı hesaba almıyorlar silah ruhsat mevzu çokmu zor harcı kaldırsalar ülke batarmısaygılarımla

 27. Akif Çayır Reply

  Bu çalışmayı gündeme getiren sayın vekilimize çok teşekkür ederim inşallah diğer kolluk görevlileri gibi tüm haklarımızın bize verilmesi hususunda da gerekli çalışmaların yapılmasında önderlik yarparsınız. Üzerimize yüklü olan bu ağır yükü bizlerde daha iyi bir azimle yaparız. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir