KINAMA!!

Akyazı İşletme Müdürlüğü, Güney Dokurcun İşletme şefliği sınırlarında kalan Haydarlar Köyünde, 28.05.2020 tarih ve saat 12:00 sularında, T.A. adlı şahsın bahçesinde  kaçak orman emvali bulundurduğu ihbarı üzerine, ivedi bir şekilde hareket eden  Toplu Koruma Ekibimize olay yerinde K.T adlı şahıs tarafından, silahlı saldırıda bulunulmuş ve görev yapmaları engellenmiştir.

Olay yerine çağrılan Jandarma kuvvetleriyle birlikte bahçesinde  kaçak orman emvali bulunduran, K.T. adlı şahıs göz altına alınarak, Savcılık talimatı ile kaçak orman emvaline el konulmuştur.

Silahla ateş açılan İşletme Şefimiz ve orman muhafaza memurlarımız saldırıdan yara almadan kurtulmuştur. Ekip aracımız kurşunların hedefi olmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesi alınıp, mahkemeye sevk edilen K.T. şahıs mahkemece tutuklanmıştır. İşletme Avukatımız tarafından hukuki süreç takip edilmektedir.

Devletimizin teşkilatımıza emanet ettiği ormanlarımızı cansiperane bir şekilde koruyan, İşletme Şeflerimize ve Orman Muhafaza Memurumuza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.

 Son günlerde teşkilat mensuplarına yapılan saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz Dernek olarak Çalışan Muhafaza Memurlarının yanında olduğumuzu bildirir. Saldırıyı Şiddetle Kınarız.

Kategoriler

Benzer Yazılar

VEFAT..

Dernek Emekli Üyelerimizden Mustafa ÇILDIRAMAZ vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Dernek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir