Kemer’de Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Orman Muhafaza Memurları Hizmet İçi Eğitim Semineri 14-16 Mart 2012 tarihinde ANTALYA/Kemer’de yapıldı.Her Orman Bölge Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğünden Orman Muhafaza Memurlarının katıldığı seminerde Dernek Yönetimi olarak bulunduk.

19.03.2012 günü Antalya-Kemer’de OGM İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Taşınır Mal Yönetmeliği Hizmet İçi Eğitim Semineri açış konuşmasını Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu video konferansla Ankara’dan yaptı.Kurtulmuşlu konuşmasında; içinde bulunduğumuz haftanın Dünya Ormancılık Haftası olması ve işlerimizin yoğunluğu nedeniyle aranızda bulunamadım. Sizlere bu şekilde de olsa hitap etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Yeniden yapılanmayla görevlerimizde artış oldu. Bu durum idari ve mali işlere bakan sizlere de ek görevler getirdi. Hesap planları, ödeme kalemleri değişti. Çağdaş teknolojik değişime uygun olarak çalışmalıyız. Artık, olmazsa olmaz dönemini kapattık, olur dönemini açtık. Kanuna ve mevzuata uygun olarak evet demeyi öğreneceğiz. Milletin parasını milletin işine harcayacaksınız. Ödediğiniz her kuruşa dikkat etmelisiniz. İdari mali işlerin sorunlarını teknik elemanlar çözmez. İdari Mali İşlerin problemlerini sizler çözeceksiniz. Çünkü bu işin uzmanları sizlersiniz.Daha önce genel müdürlük seviyesinde yapılan işleri şimdi daire başkanlığı olarak yapacağız. İlave daire başkanlıkları da kurduk. Hedef çıtamızı çok yüksek noktalara koyduk. Bu çalışmalarımızda sizlere de büyük işler düşüyor. Hep birlikte programımızı gerçekleştireceğiz. Bu eğitim idari ve mali konudaki siz uzman arkadaşalarımıza güzellikler getirmesini ve faydalı olmasını temenni ediyorum dedi.

Seminerde Orman Zararlarıyla Mücadelesi Dairesi Başkanı Süleyman CEVAHİR, OGM Personel Dairesi Başkanı Davut GENÇ Antalya Orman Bölge Müdürü Ali GÖKÇÖZ birer konuşma yaptılar.

Seminere katılan Cumhuriyet Savcısı Ali ÇAM CMUK ile ilgili Arama ve El Koyma Konularında önemli bilgiler sundu.

Kategoriler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir