Kastamonu Valisi “İş Güvenliği ve Üretim” Tatbikatında

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı işletme müdürlüklerinde devam eden “iş güvenliği ve üretim” tatbikatlarından Kastamonu Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapılan tatbikat, Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ın da katılımıyla 24.03.2011 tarihinde gerçekleştirildi.

Bostan Orman İşletme Şefliği’nde, seçme işletme sınıfındaki 150 nolu bölmede, 1870 m. rakımda gerçekleştirilen tatbikata Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı BEŞEL, Bölge Müdür Yardımcısı Ali ŞAHİN, şube müdürleri, İşletme müdürleri, orman işletme şefleri, teknik elemanlar, orman muhafaza memurları, üretim işçilerinin yanı sıra, Bostan, Çatören, Karaçomak, Ballık gibi yoğun üretim yapan köylerin muhtar, kooperatif başkanları ve köylüleri de katıldı.

Tatbikatın açılış konuşmasını yapan Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı BEŞEL Sayın Valimizin katılımları bizleri son derece memnun etmiştir, katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yıl Bölge Müdürlüğümüzün konseptinde iş güvenliği ve işçi sağlığı ön plandadır. Her yıl iki üç orman köylüsünü iş güvenliği önlemlerini almadığı için hayatını kaybediyor, biz bu vesile ile onlara da rahmet diliyoruz. Bu bağlamda yılbaşından bu yana Kastamonu Bölge Müdürlüğü çapında binden fazla baret dağıtıldı, dağıtılmaya devam edilecek. Ormana girildiğinde dağıtılan baretlerin mutlaka takılması gerekiyor, bu yılki üretimlerde tatbikatlarla kalite ve standardımızı artırarak program hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı BEŞEL’in açılış konuşmasının ardından söz alan Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ” Ormanlardan Kastamonu olarak yılda yaklaşık çeyrek milyar dolar katma değer alıyoruz. Ormanlardan aldıklarımızı yine ormana iyi bakarak ormanlara veriyoruz. Yeter ki ormanlarımız bakımlı olsun. Ormanlara yaptığımız bakımlarla hem ormanları düzenliyoruz hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz. Orman Bölge Müdürlüğümüzün çalışmaları ve gerçekleşmeleri  iyi düzeyde. Köylülerimiz de zor bir işi yapıyorlar. İşimizi yaparken hem teknolojik gelişmeleri kullanacağız hem de bu sayede işimizi iyi yapacağız. Baret takmak belki zor gelebilir ancak can güvenliğimizi korur. Hiçbir insanımızın başına kötü bir şey gelmesini istemeyiz. Bu eğitimlere katılalım, öğrenelim ve uygulayalım” dedi.

Konuşmaların ardından iş güvenliğine vurgu yapmak ve katkı sağlamak amacıyla baret dağıtımına geçildi. Köylülere ilk bareti bizzat Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ ve Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı BEŞEL verdi. Baret dağıtımının ardından İşletme ve Pazarlama Şube müdürü Adem GENÇ tarafından iş güvenliği ve güvenli ağaç kesim-devirme teknikleri eğitimleri verildi. Ayrıca koruyucu iş elbiseleri ve malzemeler tanıtıldı. Daha sonra damgalanmış bir ağaç, güvenli kesim teknikleri kullanılarak kesildi.Kategoriler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir