Karadere Orman İşletme Müdürlüğü İlkleri Yapmaya Devam Ediyor…

Karadere Orman İşletme Müdürlüğü çok çalışan Kooperatifleri, en çok orman emvali satın alan müşterileri ve başarılı personelini ödüllendirdi.İşletme Müdürlüğünde başarılı olan şefe Orman Muhafaza Memuruna ve Orman İşçisine plaket verildi. Başarılı olan Kadıdağı Orman İşletme Şefi Mehmet KESKİN’ e Orman Bölge Müdürümüz Ali ŞAHİN, Orman Muhafaza Memuru Nazım GÖKGÖZ’e Orman Bölge Müdür Yardımcımız Bayram KOÇKAYA Orman İşçisi Mahir KARABIYIK’ a Karadere Orman İşletme Müdürü Engin KELEŞ plaketlerini verdi. Ayrıca Karadere Orman İşletme Müdürlüğünün tüm personeline başarılarından dolayı kaynaşma yemeği verildi. Törene Bölge Müdürümüz Ali ŞAHİN, Bölge Müdür Yardımcıları Bayram KOÇKAYA , Yaşar ÇAKIR ve  Şube Müdürleri katıldı.
Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, Karadere Orman İşletme Müdürlüğü 2011 yılında en çok  üretim yapan kooperatiflere plaket verdi. Törene İşletme Müdürü, İşletme Şefleri ve Kooperatif Başkanları katıldı.
Törende konuşan Karadere Orman İşletme Müdürü Engin KELEŞ, işletme müdürlüğü olarak 2011 yılında 151.000 m³ endüstriyel odun üretip,  18.634.000 TL.lik satış yaparak 7.236.000 Tl kar elde edildiğini, orman köylüsüne 37.500 m³ dikili ağaç satış bölmelerinden ürettikleri emvallerden elde ettikleri  gelir hariç olmak üzere 7.000.000 TL.nin üzerinde ödeme yapıldığını belirterek, “2011 yılı işletme müdürlüğümüz açısından son derece verimli ve kârlı bir yıl olmuştur.” dedi.

2011 yılında S.S. Obruk Kooperatifi  8.391m³  yapacak emval ve 2.526 ster lif yonga üreterek 604.796 TL., S.S. Ahlat Kooperatifi  7.190 m³  yapacak emval ve 490 ster lif yonga üreterek 513.787 TL., S.S. Haydarlar Kooperatifi  5.379 m³  yapacak emval ve 2.246 ster lif yonga üreterek  463.550 TL. kazanarak en çok üretim yapan üç kooperatif oldular. Kooperatiflerin bu başarısı plaketle ödüllendirildi. Karadere Orman İşletme Müdürü Engin KELEŞ, “Plaket verdiğimiz bu kooperatiflerimizin ve İşletme Müdürlüğümüz dahilinde faaliyet gösteren diğer kooperatiflerimizin üyelerini ve diğer üreticilerimizi tebrik ediyor, 2012 yılının daha verimli, kazançlı ve kazasız geçmesini diliyorum” dedi.

Plaket alan Kooperatif başkanları adına konuşan S.S.Obruk Kooperatif Başkanı Ahmet  TAŞÇI İşletme Müdürlüğünün başarılı çalışmalarından dolayı memnun olduklarını, kendilerinin çok çalışarak çok kazandıklarını, ilk defa verilen bu plaketlerin çalışma isteklerini daha da artırdıklarını ve Karadere İşletme Müdürlüğüne teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Üretimde başarılı olan kooperatiflerin yanı sıra en çok orman emvalini satın alan müşteriler de Karadere Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 18.01.2012 tarihinde gerçekleşen 2012 yılının ilk ihalesinde diğer müşterilerin huzurunda plaketle ödüllendirildi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Karadere Orman İşletme Müdürlüğü 2011 yılında 15 açık artırmalı satışta 51.000 m³ orman emvalinin satışını gerçekleştirdi. Satışı yapılan orman emvallerinden 3.481 m³’ünü İsa YURTOĞLU, 1.441 m³ Kaygusuzlar Mob. Ağaç San., 1.395 m³’ünüde Mehmet ÇİZMECİ alarak ilk üç sırayı aldılar ve plaketle ödüllendirildiler. Karadere Orman İşletme Müdürü Engin KELEŞ tarafından en çok orman emvali alan üç müşteriye plaketler takdim edildi.

 

 

 

Kategoriler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir