DUYURU…

Derneğimize üye olmayan meslektaşlarımıza sesleniyoruz, istekleriniz yerine getirilebilmesi için orman muhafaza memurlarının birlik ve beraberlik içinde olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde kendimizin varolduğunu ispat edebiliriz.

 

Dernek Yönetim Kurulu

Kategoriler

Benzer Yazılar

10 adet yorum “DUYURU…

 1. hüseyin öztürk Reply

  bireysel mücadele çoğu zaman başarısızlığa mahkumdur,kurumsal mücadele ise esasdır,bu yüzden bir olmak için derneğimizi destekleyelim.

 2. nevzatduman Reply

  Arkadaşlar,bu yapılan son uygulama malesef Ormancıya vurulan son darbedir.Gün birlik ve beraberlik günüdür.BİRLİKTEN KUVVET DOGAR UNUTMAYALIM…

 3. Mehmet GÜNEŞ Reply

  Hemen hemen her çalışan yıl içinde meslek içi eğitime alınıyorda biz orman muhafaza memurları herşeyi çok bildiğimiz için bizim meslek içi eğitimimiz 8 saat ile sınırlı çünkü bizler bir haftada öğretileni 8 saat gibi kısa sürede kavraya biliyoruz. Ben beklerdimki İşletme Şefleri seminerlere katılırlarken yanlarında orman muhafaza memurları olsun olmaz çünkü bizim yaptığımız işin önemi yok hem bizim bilgilerimiz çok biz her şeyi en iyi bilenleriz. onun için beş yıl – 10 yıl gibi yıllarda gittiğimiz şefliklerde ve müdürlüklerde bu dahi bilgilerimizi sergileyeceğiz. Üzülmeyin arkadaşlar biz hangi yükler yüklendide götürmedik habunuda götürürüz. herkese selamlarımı sunar bir daire etrafında toplanmaya sizleri davet ediyorum. ama şunu bilelim biz birlik olursak bize zor dokunulur. Şunuda sezlenmeden geçmeyeceğim bu sözümde bizim dernek yöneticilerimize olacak bizim dergimiz acaba bizim adımıza ne zaman anlatımlar yapacak.

  • yazar Post authorReply

   SAYIN MEHMET BEY YORUMUNUZA KATILIYORUZ. DEFNE DERGİSİNDE YAYINLANMAK ÜZERE YAZI VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.

 4. mehmet günay Reply

  Defne dergisi yönetiminde ki saygıdeğer arkadaşlarıma çok teçekkür ediyorum.iyi olumlu ve yerinde bir karar almışlar.İnşallah bizler için hayırlı bir sonuç çıkar. Bizim bizden başka dostumuz ve bizi anlayan olmaz. Aile bütünlüğü diye bir kavram var.Yayınlanan yönetmelikle ne kadar aile bütünlüğünü düşünülmüş bilemiyorum. Okullar açılmış, herkes çocuklarını okullara yerleştirmiş kışlık yakacağını ayarlamış çoçuklarının dersana paralarının yarısını veya tamamını ödemişler, koça üç aylık yaz geçmiş hopa rotasyon hayırlı olsun.Gün birlik günü bir olalımki güçümüzü gösterelim.

 5. necati yolcu Reply

  Defne dergisi yönetimindeki saygıdeğer arkadaşlar ben daha önce üyeniz idim ama bazı nedenlerden dolayı üyelikten çekildim.Bilindiği üzere orman muhafaza memurlarını ilgilendiren atama ve yer değiştirme ile ilgili bir yönetmelik yayınlandı bu yönetmelik çok açımasız ve sert bir yönetmelik kolluk kuvveti olan polislerin bile atama ve yer değiştirme yönetmeliği bundan daha yumuşak.Biz diplomalı memuruz ama ne kadar vasıfsız memur varsa aynı sınıftayız, kolluk kuvveti görevi yapıyoruz ama kolluk kuvvetinin aldığı hakların hiç birisini almıyoruz biz genel idare hizmetler sınıfında memuruz ama 24 saat görev yapıyoruz özel silahımız var ama emekli olunca harç ödüyoruz bunun gibi daha nice sorunlar var ama ben bahsetmeyeceğim.Öncelikle Genel İdare Hizmetler sınıfı olan unvanlarımızın değiştirilmesi gerekmektedir ondan sonra biz istediğimizi alırız zaten diğer haklar kendiliğinden gelir acizane isteğim bizim ana sorunumuz unvan sorunu genel idare hizmetlerde kaldığımız sürece bize hiç bir hak vermezler.Saygılar bir düşünün.

 6. Mehmet GÜNEŞ Reply

  Sayın başkanım biz orman muhafaza memurlarınıdan bildiğim kadarı ile derneğimiz adına maaşlardan her ay bir miktar kesiliyor ve dernek hesabına aktarılıyor. Peki üye olmayan arkadaşlardan kesinlen bedeller ne adı altında dernek hesabına yansıtılıyor. O zaman demek oluyorki bütün arkadaşlar üyedirler işte bu kunular belkli değil. Birde üye olacak olanarkadaşları acaba kimler takip edipte üye yapacaklar. Birde mevcut üye listesde güncellenmiş halde sitede yer neden almıyor. selamlarımı sunuyorum.

  • yazar Post authorReply

   ÜYE OLMAYAN MUHAFAZA MEMURLARINDAN AİDAT KESİLMİYOR. MEVCUT ÜYE LİSTESİ EN SON HALİYLE SİTEMİZDE YER ALMAKTADIR. DEĞİŞİKLİKLER OLDUĞU SÜRECEDE DE GÜNCELLENMEKTEDİR.

 7. Milli Parklar Reply

  Merhabalar genelde hep orman genel müdürlüğü muhafaza memurlarına yönelık çalısmalar var fakat milli parklarda görev yapan muhafazalar için herhangi bir çalışma yapıyormusunuz? Misal ogmdeki muhafaza 12 aya yakın 49 alırken biz sadece 110 gün 49 alabılıyoruz ogmde yangın tazmınatı alınırken mıllı parklarda gorev yapan muhafaza memurları geceleri göreve çıkarak hergün elı sılahlı adamları kontrol edıyorlar can guvenlığı rıskı çok buyuk misal bana 1 ay içinde 3 kere sılah çekıldı avcılar tarafından burdakı bir muhafaza memuru arkadasımız vuruldu bızlerede yangın tazmınatına benzer bır tazmınat verılmesı için çalısma yapıyormusunuz? Yani milli parklarda gorev yapan orman muhafaza memurları için birşeyler yapmayı planlıyormusunuz?… Teşekkurler iyi çalışmalar.

  • yazar Post authorReply

   ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI VE DİĞER BİRİMDEKİLER BİRİM GÖZETMEKSİZİN HAKLARINDA OLUMLU ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir