Dernek Yönetimi ve Genel Müdür İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

IMG_1915

28.07.2013 günü Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği Düzce Aydınpınar tesislerinde iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine, Orman Genel Müdürü İbrahim ÇİFTÇİ, OZM Daire Başkanı Yüksel GÜL, OGM Özel Kalem Müdürü Polat PAMUK, Düzce Milletvekili İbrahim KORKMAZ, Düzce Vali Yardımcısı İlhan TURGUT, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı İsmail TANYEL, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan TÜRKYILMAZ, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf ŞAHİN, Akçakoca Orman İşletme Müdürü Kerim GENÇOĞLU, Düzce Orman İşletme Müdür vek. Derya ÇIRAKOĞLU, İşletme Şefleri, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve aileleri ile davetliler katıldı.

Gecede Dernek Genel Başkanı Fikri AKSU kısa bir konuşma yaparak; Ramazan ayının, İslam alemine barış huzur ve kardeşlik getirmesini dileyerek, Orman teşkilatının yangınsız ve kazasız bir yaz sezonu geçirmesi temennisinde bulundu. Davete katılanlara teşekkür etti.

Genel Başkan AKSU, Gecede; Bazı mesleki güncel konuları hakkında Genel Müdür’le görüşme fırsatı buldu.

Orman Genel Müdürü Sayın İbrahim ÇİFTÇİ’de bir konuşma yaparak; “Orman teşkilatı 170 yıllık mazisi olan Türkiye’nin en köklü kurumlarından biridir. Teşkilatımız son beş yılda ağaçlandırma seferberliği yaptı. Bu işin mutfağında Orman Muhafaza Memurları var. Dernekle istişare halindeyiz. Biz bir aileyiz. Az önce de başkanınız bizden talepte bulundu. Muhafaza Memuru kardeşlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmek için yapılan bu talepleri, mevzuat çerçevesinde ve imkanlar dahilinde en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.“ diye sözlerini sürdüren ÇİFTÇİ; “İçinde bulunduğumuz yaz sezonunda halkımız daha duyarlı olmalıdır. Son on yılın ortalamasına baktığımızda, Akdeniz Ülkelerinin hepsinde bizden kat kat fazla yangınları oldu. Biz, araç gereç bakımından olanlardan aşağı değil, yukarıyız.“ diyerek Dernek Genel Başkanı ve yönetimine teşekkür etti.

Düzce Milletvekili İbrahim KORKMAZ da gecede yaptığı duygu yüklü konuşmasında;“Kalbimden geçeni söylüyorum, Orman Muhafaza Memurları benim gözümde kahramandırlar. Böyle bir cennet vatanda, böyle bir güzel doğanın içinde yaşıyorsak, onların çalışmaları ve gayeleri sayesindedir.

Onların, gerektiğinde canlarını tehlikeye atmaları sayesindedir. Onun için sizi Allah için seviyorum.“ diye sözlerine devam eden KORKMAZ; “Dernek Başkanı çok çalışıyor. Beni de bırakmıyor. Silah harç konusunda beraber çalışıyoruz. Nihayetinde torbaya attık. Fakat Eylül-Ekime kaldı. Peşindeyiz.“ dedi.

 

Dernek Yönetimi  

Kategoriler

Benzer Yazılar

Bir adet yorum “Dernek Yönetimi ve Genel Müdür İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

  1. Bayram kaplan Reply

    Sayın genel müdürümüzün dediği gibi değil işte hiç bir değerimiz kalmamıştır.Bizleri bu teşkilat ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıyor,lojman yok şeflikte ormancının oturacak odası yok,gecesi yok gündüzü yok izni yok.Görevi başında saldırıya uğrayan memuruna geçmiş olsun diyecek bir amiri yok.Ama işe gelince damgası nakliyesi,koruması dikimi bakımı hepsi sırtımızda yinede gitmem yapmam diyen bir arkadaşımız çıkmamıştır.Eskiden orman muhafaza memurunun bir itibarı vardı.Şu anda amirinin yanında bile bir değeri yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir