Dernek Yönetimi, TOÇ BİR-SEN’ in Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Eğitim Toplantısına Katıldı…

30 Ekim 2011 günü Orman Genel Müdürününde teşrif ettiği, TOÇ BİR-SEN’ in Antalya-Kumluca’ da düzenlemiş olduğu eğitim toplantısına  Dernek Başkanı Fikri Aksu ve Yönetimi  katıldı.  Günümüz Orman Muhafaza Memurlarının durumu ile ilgili bir konuşma yaptı.

Konuşmasında:

Toç-Bir Sendikasının düzenlemiş olduğu,bu önemli organizasyona katılmaktan memnun olduğumuzu, bu nedenle Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği adına teşekkürlerimi sunarım.

 Son günlerde ülkemizde yoğun olarak yaşanan, acı olaylar sonucu, hayatlarını kaybeden Şehitlerimizi,Meslek Şehidimizi ve Depremde Hayatlarını Kaybeden İnsanlarımızı, rahmetle anıyor, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 Bu birlikteliğe katılmayı ve üyelerimizin sıkıntılarını dile getirmeyi, bir görev biliyorum. Bu fırsatı bize veren sendika başkanına, yönetimine ve birimlerine teşekkür ediyorum. Hizmet etmeye çalıştığımız Derneğimiz üyelerinin, aynı zamanda Sendika üyesi olmaları nedeniyle, aynı amaca hizmet ettiğimizi ifade etmek istiyorum.

 Bu gerçek ışığında, bu gün sayıları 15 binden 5 binlere düşen Orman Muhafaza Memurları, insan hakkıyla bağdaşmayan koşullarda, teşkilatın ağır iş yükünü omuzlarında taşımaktadır.

Bu vesileyle, Dernek ve Sendikalara en çok ihtiyaç duyulan bir dönemi yaşıyoruz. Zaman zaman üyelerimizden, sorunların çözümü için Sendikalarla iş birliği yapılması da istenmektedir. Tüm uğraşlara ve Bakanlığımızın gösterdiği, iyi niyetli yaklaşımlara rağmen, çalışma koşullarında beklenen iyileştirmeler, bir türlü hayata geçirilememiştir.

Bu sorunların çözümünde, öncelikli olarak yasa değişikliklerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle, sendikalarımızın da yasa teklifi çalışmalarına, aktif olarak katılmalarını ve bu yönde destek vermelerini bekliyoruz.

 Bu temenniler ışığında, tekrar Sendika Başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür eder, önümüzdeki Kurban Bayramının, tüm ulusumuza hayırlara vesile olması dileğiyle, Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım… dedi.

 

 

 

                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                

Kategoriler

Benzer Yazılar

VEFAT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğünden Emekli Orman Muhafaza Memuru Kadri İLHAN vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet…

2 adet yorum “Dernek Yönetimi, TOÇ BİR-SEN’ in Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Eğitim Toplantısına Katıldı…

  1. MİTHAT DAĞ Reply

    Saygıdeğer başkanumızın biz muhafaza memurlarının haklarınıher platformda dile getirdiginden dolayı kendilerine şukranlarımızı bir borç biliriz.

  2. selahattin Reply

    sayın Başkanımıze muhafaza memurların toplum sıvıl örgütlerde de bizleri savunuğu için bütün arkadaşların adına teşekür edi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir