Çevre ve Orman Bakanı Ziyareti

Fikri Aksu ve Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu

Dernek yönetiminin randevu talebine kısa sürede cevap veren Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU  18 Ocak 2011 günü dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından makamında ziyaret edildi.

Görüşmeler sırasında dernek genel başkanı Fikri AKSU, Bakanın, ülkemiz çevre ve ormancılığına vermiş olduğu hizmetlerden ve  2011 – 2012 dönem Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanlar Kurulu üyeliğine seçilmelerinden dolayı dernek yönetim kurulu olarak camia adına tebrik etti.

Görüşme sırasında, dernek genel başkanı Fikri AKSU tarafından Orman Muhafaza Memurları ve Emeklilerinin sorunlarını içeren, önemli 5 maddelik rapor takdim edildi. Bu raporda yer alan konulardan biri, bu güne kadar kangrene dönüşmüş silah ruhsat harcı konusu geniş çaplı olarak, emsal teşkil eden kurumlar da örnek gösterilerek anlatıldı.

Ayrıca görüşmede, yedigün 24 saat yoğun çalışan Orman Muhafaza Memurlarının fazla mesai sorunları da dile getirilerek, fazla mesai ücretleri emsal kurumlarda 300 – 400 TL iken Orman Muhafaza Memurlarının 23.- TL olarak çok yetersiz kaldığı ve iyileştirilmesi gerektiği ifade edildi.

Görüşmede dernek yönetimi tarafından dile getirilen en önemli sorunları sayın bakan tek tek not alarak takip edeceğini bildirdi.

Çevre ve Orman Bakanı prof. Dr. Veysel EROĞLU, biz bütün çalışanları ile bir aileyiz. Bu güne kadar geri planda olan Orman genel Müdürlüğünü hak ettiği yerlere getirdik, daha iyi bir yerlere getirmek için de çalışıyoruz diyerek derneğin yeni yönetimini tebrik etti ve başarılar diledi. Bizde sayın bakanımızın sıcak ilgisinden dolayı kendilerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

KategorilerEtiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir