Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Orman Muhafaza Memurlarının Şehitlik Kapsamına Alınması Konusundaki Yazışmalar…

 

 

 

 

 

  1406

  Orman Genel Müdürlüğü

  Çalışanlarının Şehitlik

   Kapsamına Alınması.                                                        Düzce;05.09.2012

 

 

                                  Sayın; Fatma ŞAHİN

                                 AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI

                                                                                               ANKARA

 

 

            Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü Bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında çalışanların (Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru ve Koruma ekip Şoförü) Koruma ve yangınla mücadele görevi yaparken ve zaman zaman da husumete maruz kalarak hayatlarını kaybetmektedirler.

Bu güne kadar orman yangınları ve orman kaçakçılığı ile mücadelede 300 ün üzerinde orman muhafaza memuru ve amirleri hayatını kaybetmiştir. Bugün yasalar önünde şehit sayılmamaları ve geride bıraktıkları mağdurların şehitlik haklarından yararlanamıyor olmaları yaşanan bu yaraları daha da derinleştirmektedir. Son çıkan yasalarda birçok kişi ve kurum personeli bu haktan yararlanırken orman camiasının bu gelişmeler dışında tutulması haksızlığının ortadan kalkması önemine binaen,  hayatlarını kaybeden orman teşkilatı orman muhafaza memuru ve amiri konumundaki çalışanlarının şehit sayılmasını ve Şehitlik kapsamına alınarak bu haklardan yararlandırılmalarının sağlanmasını,

Saygılarımızla arz ederiz.

                       

 

 

 

                                   Mustafa DURSUN               Fikri AKSU

                                     Genel Sekreter                   Genel Başkan

 

 

 

 

 

Kategoriler

Benzer Yazılar

VEFAT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğünden Emekli Orman Muhafaza Memuru Kadri İLHAN vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet…

5 adet yorum “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Orman Muhafaza Memurlarının Şehitlik Kapsamına Alınması Konusundaki Yazışmalar…

 1. Mehmet GÜNEŞ Reply

  Sayın başkanım Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğümüz,İntepe Orman İşletme Şefliğinde görevli Orman Muhafaza Memuru arkadaşımız vefat etmişti. daha önce sizlere yazmıştım. Merhum arkadaşımızın naaşını memleketi ankaraya nakledilmişti. nakil esnasında dışardan cenaze nakil aracı kullanıldı ama bu kerre nakil bedelinin devlet tarafından ödenmeyeceği ve ödenmedi. Sayın başkanım biz orman muhafaza memurlarının göervi başında ölmüş olması bunu gerektirmezmi bizler canımız pasına görevlerimizi yaparken sağlığımızı bile ihmal ediyoruz. Sayın başkanım bu konu ile ilgilenirseniz memnun oluruz nedir bu bizim halimiz devletimiz bir memurunu ailesinin istediği bir yere nakledemeyecekmi. Sonuç olarak 1767.00 Tl.yi birtürlü ödemeyi yapacak bir yetkili çıkmadı bizler bukadar yalnızmıyız. Lütfen bu konu ile ilgilenirmisiniz. Bu konu ile ilgili olarak ankarada yetkililerlede görüşüldü ne yazıkki kimseler ilgilenmedi. Yazacak çok şeyler varda yazılmıyor. Saygı ve Selamlarımı sunuyorum.

  • yazar Post authorReply

   DERNEĞİMİZ CENAZE NAKİL MASRAFLARI İÇİN GENEL MÜDÜRLÜK NEZDİNDE GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULMUŞTUR. TAKİP EDİLMEKTEDİR. DERNEK TARAFINDAN MERHUM ARKADAŞIMIZIN AİLESİNE ÖLÜM YARDIM YAPILACAKTIR.

 2. can Reply

  Bu nasıl zihniyet orman genel müdürlüğü orman muhafaza memurları diyor milli parklar orman muhafaza memuru hergün silahlı adamları kontrol ediyor av korumada ne yani onlar sayılmayacakmı.

  • yazar Post authorReply

   ORMAN BAKANLIĞI BÜNYESİNDE RİSKLİ İŞLERDE ÇALIŞANLARIN ŞEHİT SAYILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

 3. Mehmet GÜNEŞ Reply

  Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder. Diğer sorunlarımızla yılmadan uğraşılarınızı bekliyorum. Saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir