21 Mart Ormancılık Günü

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Etkinlikleri

21 Mart Ormancılık Günü

Çevre ve Orman Bakanlığınca düzenlenen 2011 yılı 21 Mart Dünya Ormancılık Günü kutlamaları Ankara TOBB Konferans salonunda yapıldı. Etkinliğe dernek yönetim kuruluda katıldı.

Bilindiği gibi 21 Mart Dünya Ormancılık Haftası ve Nevruz kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yılda tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.

Ormanların yeri ve önemine dikkat çekilen bu hafta içerisinde, Orman Bölge Müdürlükleri ve İşletme Müdürlüklerinin teknik konulardaki desteği ve fidan temini ile; Valilik, Kaymakamlık, Dernekler, Vakıflar, Okullar, Sivil Toplum Kuruluşları, Sanayi ve Askeri Kuruluşlar gibi çeşitli kurum ve kuruluşların maddi-manevi destekleri ve bizzat katılımları ile fidan dikimi yapmak suretiyle, okul ve cami bahçeleri, şehir giriş çıkışları, otoyol ve bağlantı yol kenarları, park-bahçe alanlarının da içinde olduğu öncelikli yerlerde hatıra ormanları kurulmaktadır. Bildiri, afiş, konferans, tiyatro gibi çeşitli gösterilerin yer aldığı etkinliklerde orman sevgisi verilmesi ve ormanlara olan duyarlılığın artırılması amacıyla yapılan kutlamalar sürmektedir.

Kategoriler

Benzer Yazılar

VEFAT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğünden Emekli Orman Muhafaza Memuru Kadri İLHAN vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir